Ливърпул повтаря позната грешка, докато Юрген Клоп понася огромен удар за титлата
The Mirror | 2024-04-15 | 11:52:19

Амбициите на Ливърпул за титлата претърпяха неуспех в неделя, когато червените бяха победени с 1-0 от Кристъл Палас на Анфийлд.

Хората на Юрген Клоп създадоха множество положения в хода на мача, но голът на Еберечи Езе в 14-ата минута беше достатъчен, за да раздели двата отбора. Играчите на Ливърпул изглеждаха унили през целия работен ден и тъй като Червените и Арсенал загубиха в един и същи ден, инерцията е твърдо при лидерите в лигата и действащия шампион Манчестър Сити.

От гледна точка на Ливърпул поражението от Палас подчерта една крещящ проблем, който може да коства на Клоп приказен край и втора титла във Висшата лига. Завършването на Езе от близко разстояние беше седмият гол, допуснат от Червените в рамките на първите 15 минути от мач през този сезон.

За да влошат нещата, Ливърпул също отбелязаха втория най-малък брой голове през този период времева рамка. Само последният Шефилд Юнайтед може да се похвали с по-лош рекорд, когато става дума за първите 15 минути от състезанията.

Всички Мохамед Салах, Дарвин Нунес и Диого Хота бяха виновни за отхвърлянето на великолепни възможности, докато Ливърпул трескаво търсеше отговор до късно. Къртис Джоунс беше отговорен за най-лошия пропуск на групата, като халфът стреля широко, след като беше изправен един на един с вратаря на Ийгълс Дийн Хендерсън.

След мача Клоп се бореше да скрие своите разочарование от начина, по който неговият отбор се представи и въпреки че отказа да признае поражението в битката за титлата, той призна, че се чувства „наистина боклук“, след като неговият отбор предаде ценна земя срещу Сити.

„Чувствам се наистина боклук, “, обясни Клоп пред Sky Sports. „Стоя тук и да говоря за този мач е наистина трудно.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Къде ще завърши Ливърпул този сезон? Коментирайте по-долу

„Първото полувреме абсолютно не беше добро достатъчно. Загубихме убеждение от последния мач [срещу Аталанта]. Допуснахме гола, който е ужасен гол. Напълно свободен играч в полето от шест ярда, това не може да се случи."

Клоп продължи, като разкри, че е очаквал по-голяма реакция от играчите си в отговор на загубата на точки в гостуването на Манчестър Юнайтед предишния мач от лигата .

"Не мисля, че начинът, по който се справихме с мачовете на Юнайтед, помогна особено", добави той, "Загубихме мача в ФА Къп и това беше като катастрофа, защото бяхме толкова добри така или иначе го загубих. След това направихме равенство там [в лигата] и бяхме наистина добри за дълъг период, но току-що направихме равенство.

„Проблемите, които имахме в мачовете на Юнайтед, бяха напълно различни от нещата, които имахме днес. Да , головете, които допускаме, са твърде лесни. Това вероятно е нещо обикновено, включително и аз, очаквана реакция."

и получавате ежедневната си доза Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия